Fot. Wolfgang Tillmans, Tukan 2010
25-01-2017

TILLMANS W TATE

Wolfgang Tillmans uznawany jest za jednego z najbardziej ekscytujących i innowacyjnych artystów. Już w lutym, w londyńskim Tate Modern otwarta zostanie wystawa na której zaprezentowane zostaną najlepsze prace artysty, jakie wykonał od 2003 roku.

Klub nocny, jako bezpieczna przystań dla ludzi, gdzie mogą być sobą. Intymne portrety z naciskiem na delikatność, kruchość i piękno ludzkiego ciała - to tylko niektóre z prac jakie będzie można obejrzeć podczas wystawy. Tillmans urodził się w Niemczech w 1968 roku. Ukończył studia na Bournemouth i Poole College of Art and Design. W 2000 roku był pierwszym fotografem, który nie pochodził z Wielkiej Brytanii i otrzymał nagrodę Turnera. Jego prace pokazane zostały na całym świecie, m.in. w Art Institute of Chicago, The Metropolitan Museum of Art, New York; The National Museum of Art, Osaka czy Amsterdam and Tate, London. Artysta mieszka i tworzy w Berlinie i Londynie.


 

Fot. Wolfgang Tillmans, Collum 2011
Fot. Wolfgang Tillmans, La Palma 2014

Podczas wystawy zaprezentowana zostanie seria artysty "Neue Welt 2009-20012", która przedstawia codzienność, jak i zadziwiające sytuacje w życiu ludzi. Kolejnymi projektami będą "Room project", który po raz pierwszy pokazany został w Berlinie, “Between Bridges” czy instalacja wideo 'Instrument 2015' odtwarzająca taniec Tillmansa do soundtrucku stworzonego przez dźwięki jego własnych kroków. Wystawa zawierać będzie także projekt "Book for Architects 2014", który ujawnia pewne napięcie między architekturą, a jej funkcją.

 

Wystawa Wolfgang Tillmans
15 luty - 11 czerwiec 2017
Tate Modern, Level 3, Boiler House & Tanks Studio, Londyn

 

.

 

TILLMANS W TATE

Fot. Wolfgang Tillmans, astro crusto 2012
  • Fot. Wolfgang Tillmans, Juan Pablo & Karl, Chingaza 2012
  • Fot. Wolfgang Tillmans, paper drop Prinzessinnenstrasse 2014
  • Fot. Wolfgang Tillmans, Shit buildings going up left, right and centre 2014

zobacz inne

  • MAŁŻEŃSTWO W RUINIE

  • BRONISZÓW      Z DALA OD STOLICY

  • JAPAN URBAN

  • ONLY HUMAN: MARTIN PARR