Fot. Sebastian Cviq
04-10-2017

4 A.M. LOVERS

4-ta nad ranem, kameralna kawiarnia i para, która nie może oderwać od siebie oczu. Tak zaczyna się najnowsza opowieść o miłości Agaty Wojtkiewicz. W kolekcji „4 A.M. Lovers” znajdziemy charakterystyczny dla projektantki wyrafinowany minimalizm zamknięty w ekskluzywnej i nieoczywistej formie. Tym razem do swoich projektów Wojtkiewicz dodała szczyptę romantyzmu. Efekt? Romans uwodzicielskiego negliżu sukni z tajemniczością kobiecego ciała.

Inspiracją do powstania kolekcji był klimat paryskich kawiarni i wizja młodej pary, która „wymyka” się nad ranem z własnego przyjęcia weselnego, żeby w końcu tylko we dwoje spacerować pustymi jeszcze ulicami miasta i móc nacieszyć się sobą – komentuje Agata Wojtkiewicz.

  W najnowszej odsłonie projektantka po raz kolejny definiuje wizerunek nowoczesnej panny młodej. Tak jak w poprzednich kolekcjach, uwagę przyciągają ekskluzywne jedwabie stanowiące bazę minimalistycznych projektów artystki. Jednym z głównych założeń Wojtkiewicz jest stworzenie takich sukni, w których panna młoda będzie się czuć zjawiskowo i komfortowo. Nie ma mowy o braku wygody.

Fot. Sebastian Cviq
Fot. Sebastian Cviq

W nowych fasonach prym wiodą trzy główne motywy – seksowne i niebanalne pęknięcia, odkryte ramiona oraz spektakularne treny. W projektach nie ma miejsca dla księżniczkowych kreacji. Znajdziemy delikatne koronki, sukienki typu „halki”, kuszące idealnie układającą się na ciele tkaniną czy odsłoniętymi plecami. Odważne i mocno odkryte suknie na cienkich ramiączkach eksponują dekolt, ramiona i talię. Z kolei głębokie rozcięcia biegnące wzdłuż nogi sprawiają, że sukienki są wygodne, nie krępują ruchów, a przy tym pozwalają stworzyć sensualny look.  W swojej kolekcji Agata Wojtkiewicz nie zapomniała także o dodatkach. Nieszablonowym elementem, który pojawia się w kolekcji jest np. torebka w wersji mini. Nowoczesna panna młoda niekoniecznie musi iść przecież z bukietem kwiatów w dłoni. Mała kopertówka doda stylizacji awangardy, elegancji, a także poczucia wygody – można do niej schować kilka niezbędnych w dniu ślubu rzeczy. Oprócz sukni, Agata Wojtkiewicz zaprojektowała także oryginalne okrycia, które podkreślą charakter stylizacji: luźny sweter z szerokimi rękawami, zarzucony nonszalancko na ramiona, wykonany z mieszanki wełny i moheru oraz kopertowo zakładany sweter, który wyeksponuje głęboki dekolt z przodu lub z tyłu.

Autorem zdjęć jest znakomity fotograf Filip Cviq, znakomity fotograf, współzałożyciel agencji Napo. Jego credo, to "..opowiadanie historii przez pryzmat własnych doświadczeń... własne zrozumienie tematu i poszukiwanie możliwości formalnych, aby powstały obrazy będące subiektywną definicją tematu..."

 

.

4 A.M. LOVERS

Fot. Sebastian Cviq
  • Fot. Sebastian Cviq
  • Fot. Sebastian Cviq
  • Fot. Sebastian Cviq
  • Fot. Sebastian Cviq

zobacz inne

  • CIEPŁO I STYLOWO 

  • YOUNG, BEAUTIFUL & STYLISH

  • PODARUJ PIĘKNO NA GWIAZDKĘ

  • NEVER A TOURIST