26-04-2017

Ruch zatrzymany

Styl nie posiada wieku czy rozmiaru – to główne przesłanie Julii Janus widoczne w każdym elemencie jej projektów, począwszy od odzieży, przez naczynia i biżuterię, aż po wyroby skórzane. Znakiem rozpoznawczym marki są nietypowe kroje. To właśnie dzięki luźnemu stylowi kolekcji projekty są idealne dla fotografów, gdyż nie ograniczają ruchów i dają pełne pole do wykonywania wszelkich manewrów.

W każdy projekt angażuję maksymalnie dużo energii. Zależy mi, aby osoby wybierające nasze produkty czuły się komfortowo i modnie, niezależnie od swojej sylwetki i wieku. Dlatego nasze propozycje posiadają szeroką gamę rozmiarów oraz kreatywnie rozwiązane formy. Nikt z nas nie jest taki sam, ale każdy ma prawo czuć się świetnie, takim jakim jest. Tworząc poszczególne elementy kolekcji chciałam podkreślić naturalne piękno, stąd też organiczne nawiązania w nadrukach i ornamentach – mówi Julia Janus, właścicielka i pomysłodawczyni marki.

W najnowszej kolekcji, która po raz pierwszy jest dostępna również Polsce, projektantom marki zależało na uchwyceniu chwil, momentów i ruchów zatrzymanych w jednym kadrze. Wyzwanie to dotyczyło zarówno wykorzystanych materiałów, sposobu szycia, nadruków, wzorów i haftów. W tym celu użyto nietypowych zdjęć, przedstawiających schody czy stopklatki wideoklipu, jako deseni wybranych propozycji. Co więcej, w kolekcji męskiej do wykonania nadruków longsleeve’wów wykorzystano fotografie ludzkich mięśni.

Z kolei w sukienkach i koszulach dla dziewczyn skorzystano z poruszonych negatywów, na których widać jezdnię z wyrysowanymi pasami. Zdjęcia wykorzystano jako wholeprinty. Inspiracja ruchem i chwilą widoczna jest także w haftach, nawiązujących do siatki schematu transportu miejskiego. Są one zdecydowanym kolorowym kontrastem do zimnych i achromatycznych barw dominujących w kolekcji

Futurystyczne, asymetryczne kroje oraz proste formy, a także jasne i ciemne barwy tworzą pozornie przeciwstawny twist, oddający charakter kolekcji. Dynamizm i spokój, dzień i noc, moment i wieczność – wszystkie te elementy łączą się zdecydowanych i mocnych krojach dla kobiet i mężczyzn o zróżnicowanej posturze. Zaskakujące zestawienia dotyczą również stosowanej tkaniny. Dzięki innowacyjnej technologii zmiękczania materiału połączono len, jedwab, wiskozę i bawełnę w jedno włókno, które następnie barwiono. Rezultatem zabiegu są zwiewne i elastyczne ubrania w wielu odcieniach dla osób o artystycznych upodobaniach.
.

Ruch zatrzymany

zobacz inne

  • CIEPŁO I STYLOWO 

  • YOUNG, BEAUTIFUL & STYLISH

  • PODARUJ PIĘKNO NA GWIAZDKĘ

  • NEVER A TOURIST