Fot. Bryan Adams- Self Portrait

Bryan
Adams
Exposed

Bryan Adams to kanadyjski artysta światowej sławy kojarzony głównie ze sceną muzyczną, ale i utalentowany fotograf z dużym dorobkiem artystycznym. Pracował m.in. z Calvinem Kleinem, magazynami "Harper's Bazaar" i "Vogue", był też współzałożycielem magazynu o modzie "ZOO".

Uroczyste otwarcie wystawy z udziałem artysty odbyło się 16 listopada w toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej. Nie mogło nas tam zabraknąć. To pierwsza ekspozycja prac Bryana Adamsa w Europie Środkowo-Wschodniej i jedyna okazja, by zobaczyć je w Polsce!

Wystawa fotografii Bryana Adamsa towarzyszyła tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego CAMERIMAGE. Zorganizowała ją Fundacja Tumult i Fundacja Sztuki Świata we współpracy z galerią Crossover z Hamburga. Kuratorzy wystawy: Anke Degenhard i Mat Humphrey.

Fot. Bryan Adams - Lindsay Lohan
Fot. Bryan Adams - Joe Townsed

EXPOSED

Pierwszy z prezentowanych cykli fotograficznych składa się z serii portretów największych sław popkultury, między innymi sir Bena Kingsleya, Mickeya Rourke`a, sir Micka Jaggera, Kate Moss, Tildy Swinton oraz Amy Winehouse. "EXPOSED" to zbiór stu trzydziestu intrygujących wizerunków znanych osobistości.

WOUNDED: THE LEGACY OF WAR

Drugi cykl to "WOUNDED: THE LEGACY OF WAR" ("Okaleczeni: Świadectwo wojny") – jego nazwa pochodzi od książki o takim samym tytule. Składa się na niego seria poruszających zdjęć brytyjskich weteranów wojen w Iraku i Afganistanie. Fotografie eksponują zabliźnione rany i kalectwo żołnierzy, stanowiąc wstrząsające świadectwo współczesnych działań wojennych.

BRYAN ADAMS 

Album ze zdjęciami Bryana Adamsa jest do nabycia w Księgarni Sztuki w CSW do końca trwania wystawy. Nasza redakcja pozostaje pod dużym wrażeniem wystawy, serdecznie ją polecamy i czekamy na dalsze projekty.

"Exposed", Bryan Adams

wystawa trwa:1611.2015-31.01.2016

Centrum Sztukii Współczesnej w Toruniu

Bryan
Adams
Exposed

Fot. Bryan Adams - Sir Ben Kingsley

zobacz inne

  • MAŁŻEŃSTWO W RUINIE

  • BRONISZÓW      Z DALA OD STOLICY

  • JAPAN URBAN

  • ONLY HUMAN: MARTIN PARR