Fot. Jacek Poremba Photography

Piękna bo zdrowa

Kwiat Kobiecości

O tym że kobieta piękną jest nikomu nie trzeba przypominać, niekiedy jednak o zdrowiu zapominamy. Już po raz siódmy 13 stycznia 2016 roku wystartowała Ogólnopolska Kampania Społeczna „Piękna bo Zdrowa”, zainicjowana przez Ogólnopolską Organizację Kwiat Kobiecości.

Tegoroczna edycja kampanii, która odbyła się pod hasłem „DAJ SIĘ PRZYCIĄGNĄĆ DO GINEKOLOGA. PAMIĘTAJ O REGULARNYCH BADANIACH GINEKOLOGICZNYCH!” zwraca uwagę na problem chorób ginekologicznych kobiet i ich rzadkich wizyt w gabinetach lekarskich. W tym roku na plakacie promującym kampanię widnieje gruba czerwona lina, która symbolicznie ma przyciągnąć kobiety do odwiedzenia ginekologa, przynajmniej raz w roku. Kampania „Piękna bo Zdrowa” organizowana była w ramach polskich obchodów Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy.

Do profilaktyki raka szyjki macicy oraz zrobienia badań ginekologicznych przekonywały aktorki : Sylwia Gliwa, Barbara Kurdej - Szatan, Joanna Moro oraz Małgorzata Pieczyńska a także Ida Karpińska, prezes i założycielka organzacjii. Gościnnie w sesji zdjęciowej do kampanii wziął udział również ginekolog prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Sawicki, kierownik Katedry i Kliniki położnictwa oraz ginekologii onkologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Popularna  polska artystka kabaretowa Katarzyna Pakosińska  użyczyła swojego  głosu do nagrania spotu promującego siódmą odsłonę kampanii: https://www.youtube.com/watch?v=DRslGFeQjxI

Fot. Jacek Poremba Photography
Fot. Jacek Poremba Photography

W lutym br. odbyła się uroczysta Gala podsumowująca VII edycję Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „Piękna bo Zdrowa”. Przeprowadzenie kampanii nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie sponsorów i partnerów, w trakcie uroczystości wręczono im statuetki oraz podziękowania.

„Jestem szczęśliwa, że tyle osób uwierzyło razem ze mną w sens tej kampanii i aktywnie zaangażowało się w propagowanie działań związanych z profilaktyką raka szyjki macicy – dziękuję wam bardzo” – powiedziała na zakończenie Gali Ida Karpińska.

Chciałbyś zostać Ambasadorem tej akcji, lub może sprawić komuś wyjątkowy prezent? To nic trudnego! Noś codziennie kwiatową bransoletę „Niezapominajkę”, którą zdobi specjalnie zaprojektowany kwiat. Przyciągnij swoje przyjaciółki, mamę, siostrę do ginekologa, namów je do badań ginekologicznych i zostań ambasadorem Kwiatu Kobiecości.

O kampanii oraz gdzie można zakupić bransoletkę informację znajdziecie na stronie organizacji: www.kwiatkobiecosci.pl

Piękna bo zdrowa

Kwiat Kobiecości

Fot. Jacek Poremba Photography
  • Fot. Jacek Poremba Photography

zobacz inne

  • ZDJĘCIE NA TALERZU. KONKURS

  • NAUKA ZBLIŻEŃ

  • NATIONAL AWARDS - LAUREACI

  • 50 WPŁYWOWYCH KOBIET SUKCESU