Fot. Sonia Szóstak
01-02-2017

SZTUKA SONI

W jej pracach widać mocne zamiłowanie do sztuk klasycznych. Dominuje w nich kobiecość i naturalność. W ludziach doszukuje się emocji, a widoczny na zdjęciach nastrój zbudowany jest wyłącznie naturalnym światłem. Sonia Szóstak. To właśnie plakaty jej autorstwa do filmu “Sztuka kochania”, zdobią zimową przestrzeń miejską w Polsce.

“Do stworzenia plakatu do filmu "Sztuka Kochania" zostałam zaproszona przez ogromnie zdolną ilustratorkę - Olkę Osadzińską, która czuwała nad całym projektem od strony wizualnej. Zależało jej , żeby zdjęcie do plakatu zrobiła kobieta, której temat kobiecości w fotografii nie jest obcy  Od początku czułam , że projekt jest wyjątkowy bo ekipa która go tworzyła składała się z samych zdolnych ludzi!Magdalena Boczarska, filmowa Michalina Wisłocka na planie oczarowała mnie swoją osobowością i charyzmą, okazało się, że nasza współpraca to był strzał w dziesiątkę. Żałuję, że nie ma mnie w Polsce teraz, kiedy film wchodzi do kin,  bo codziennie dostaję miłe wiadomości od ludzi, że mój plakat pięknie "ozdabia" zimową Warszawę”  - mówi Sonia.


 

Fot. Sonia Szóstak
Fot. Sonia Szóstak

Sonia Szóstak jest absolwentką Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im.Leona Schillera.  W 2014 roku brała udział w prestiżowej wystawie organizowanej przez naczelną Vogue Italia - Carlę Sozzani " A Glimpse At Photo Vogue " w Corso Como w Mediolanie. Publikowała zdjęcia na wielu wystawach zbiorowych - między innymi w Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu czy Muzeum Narodowym w Gdańsku oraz indywidualnych w Berlinie podczas Miesiąca Fotografii. Wystawa Berlińska odbyła się pod kuratelą Nadine Dinter , kuratorką Fundacji Helmuta Newtona. Odpowiadała za takie wystawy jak "Sex and Landscapes" Helmuta Newtona czy "Fall" Erwina Olafa.  Swoje prace publikowała na łamach takich magazynów jak Rolling Stone Magazine, Harper's Bazaar, i-D i wielu innych międzynarodowych tytułów. W 2015 roku wydała autorską książkę ze zbiorami najciekawszych prac z przełomu ostatnich kilku lat.  W 2016 zrealizowała duży projekt dokumentalny dla marki ADOBE na Filipinach, opowiadający historię lokalnej ludności. Stara się równocześnie pracować nad autorskimi projektami jak i fotografią komercyjną. Obecnie mieszka w Paryżu.

 

.

 

SZTUKA SONI

zobacz inne

  • HOP W BOTKI! 

  • JUST UNIQUE NA KARNAWAŁ

  • OSAMOTNIONE MIEJSCA DIMITRIEGO

  • BEAUTY OF LIQUID