05-12-2016

AMELIA W ŚWIECIE ZWIERZĄT

Małpy, żyrafy, słonie, konie, kangury czy tygrysy. Nie ma zwierzęcia, z którym nie zapozowałaby Amelia - córka zdolnej fotografki Robin Schwartz. “Amelia i zwierzęta” to fascynująca seria fotograficzna o relacjach między człowiekiem, a zwierzęciem.

Pierwsze zdjęcia powstały w 2002 roku, kiedy to Amelia miała 3 lata. Przez ponad 13 lat Robin Schwartz fotografowała swoją córkę z egzotycznymi zwierzętami, badając przy tym ich manieryzm i starając się udowodnić, iż stworzenia te potrafią być partnerem dla człowieka i żyć z nimi w pełnej zgodzie. Zwierzęta są częścią naszego świata, a człowiek jest również częścią ich środowiska.


“Zwierzęta mnie uspokajają, są siłą napędową w mojej pracy. Czuję z nimi duchową więź. Są nieodzowną częścią mojego świata” - mówi artystka. Prace Robin podziwiać można m.in. w Metropolitan Museum of Art, The Smithsonian American Art Museum, The Brooklyn Museum; Bibliothéque Nationale w Paryżu czy National Museum of Photography. Dwa lata temu wydany został album “Amelia & The Animals”, który został uznany przez The Aperture Foundation za jedną z najlepszych książek 2014 roku.

http://robinschwartz.net/
.

AMELIA W ŚWIECIE ZWIERZĄT

zobacz inne

  • HOP W BOTKI! 

  • JUST UNIQUE NA KARNAWAŁ

  • OSAMOTNIONE MIEJSCA DIMITRIEGO

  • BEAUTY OF LIQUID