14-02-2019

KOLEKTYW NA LATO  

Tekstylia w soczystych barwach, oryginalne akcesoria, funkcjonalne meble oraz kolorowe lampy solarne – to tylko niektóre z produktów jakie można znaleźć w najnowszej kolekcji Ikei.

IKEA zależy na wychodzeniu poza ustalone obszary designu i utarte schematy w poszukiwaniu nowych talentów, a celem każdej podejmowanej współpracy jest poszerzanie horyzontów. Tegoroczna kolekcja SOMMAR została stworzona wspólnie z dwiema projektantkami: Lottą Kühlhorn i Malin Unnborn oraz przy współudziale kolektywu projektowego Textilgruppen & Papperian, stworzonego w ramach inicjatywy dla osób z niepełnosprawnościami, którzy pasjonują się sztuką. Tworzy go 26 artystów, zajmujących się głównie projektami z papieru i tekstyliów, a także rzeźbami.

 

W letniej odsłonie IKEA odważny, geometryczny styl duetu projektantek Lotty Kühlhorn i Malin Unnborn pięknie uzupełnia swobodną, żywą ekspresję kolektywu Papperian. Zabawne wzory idealnie łączą się z nieco surową geometrią. Wszystko ze sobą współgra, tworząc unikalną całość. Tegoroczna seria SOMMAR pozwala wprowadzić do codziennych pomieszczeń odrobinę wakacyjnego luzu i idealnie wpisuje się w ponadczasowy, ikoniczny styl IKEA – mówi Katarzyna Jaros-Puzio, Dekorator wnętrz i projektant IKEA Retail w Polsce.

Sezonowa kolekcja IKEA SOMMAR 2019 jest dostępna we wszystkich sklepach IKEA
w Polsce od marca br. do wyczerpania zapasów.

 

  

.

KOLEKTYW NA LATO  

zobacz inne

  • WAKACJE W DOMU

  • PORCELANOWE PIĘKNO

  • OKO HOUSE

  • SŁOŃCE ZA PRZEWODNIKA