11-10-2018

SJALVSTANDIG

Zainspirowana ruchami DIY, a także „hackingiem”, czyli przerabianiem i personalizowaniem mebli oraz akcesoriów w sposób kreatywny, seria SJÄLVSTÄNDIG uwalnia od sztampy w domu. To zupełna nowość w asortymencie Ikea. Modułowe dywany w odważnych kolorach, poduszki na podłogę czy wazony o unikalnym charakterze to doskonałe podsumowanie niezwykle oryginalnej kolekcji. Stojącą za nią ideę można wyrazić w kilku słowach: zaszalej, wyraź siebie! SJÄLVSTÄNDIG to kolekcja limitowana i krótkoterminowa.

SJÄLVSTÄNDIG to mała kolekcja z wielkimi pomysłami, która porusza tematy wyzwolenia, buntu i kreatywności. Temat przewodni serii doskonale podkreśla jej nazwa, opisująca w języku szwedzkim kogoś niezależnego, umiejącego działać samodzielnie i nieulegającego wpływom. SJÄLVSTÄNDIG prowokuje do pytań oraz odważnych posunięć, by spróbować czegoś nowego i zapomnieć o utartych ścieżkach.

Niezależność to coś, co daje wolność i wiarę w siebie, dlatego zależało nam, aby na tym opierała się estetyka serii. Globalizacja sprawia, iż świat, w którym żyjemy, kurczy się, a im bardziej zaczyna on wyglądać wszędzie tak samo, tym bardziej chcemy się odciąć od tego, co uważane jest za mainstream – mówi Dyrektor Kreatywny IKEA, Maria O’Brian.

Projektanci zadali sobie pytanie, co oznacza bycie zbuntowanym i niezależnym, jeśli chodzi o kwestię wyposażenia domu. Efektem ich przemyśleń jest kolekcja o dość krzykliwej estetyce, śmiałych kolorach i wzorach. Wśród najoryginalniejszych produktów znalazły się metalowe krzesło w kolorze jaskrawego łososiowego różu, słonecznie żółta poduszka w kształcie stożka czy regulowane nogi do mebli, za pomocą których nadamy idealną wysokość ulubionemu fotelowi lub szafce. Niezwykle ciekawy jest także wazon SJÄLVSTÄNDIG. Choć pochodzi z masowej produkcji, każda sztuka wyróżnia się niepowtarzalnym charakterem - na wazonie znajduje się bowiem odcisk dłoni i podpis pracownika fabryki. Seria SJÄLVSTÄNDIG wprowadziła również kilka nowych funkcjonalności, między innymi dywan modułowy. To pierwszy taki produkt w IKEA: dywany składają się z części wyciętych w geometryczne kształty, łącząc różne wzory i kolory, a dzięki rzepom można dowolnie spinać i zestawiać poszczególne elementy.

Ludziom zależy na możliwości nadania codziennym przedmiotom osobistego charakteru. Personalizacja nie tylko zaspokaja chęć wyróżnienia się z tłumu i pokazania innym, kim jesteśmy, ale pozwala także na zbudowanie więzi z rzeczami. Dlatego produkty z serii SJÄLVSTÄNDIG zaprojektowano i wyprodukowano z myślą o tym, żebyśmy sami nadali im osobisty charakter – tłumaczy Maria O’Brian.

W skład kolekcji SJÄLVSTÄNDIG wchodzą również między innymi stołki i stoły, a także mniejsze akcesoria, jak poszewki na poduszkę oraz komplet pościeli o graficznych wzorach, klosze lampy z papieru ryżowego czy rolki taśmy, pozwalające stworzyć własną artystyczną instalację.SJALVSTANDIG

zobacz inne

  • WAKACJE W DOMU

  • PORCELANOWE PIĘKNO

  • OKO HOUSE

  • SŁOŃCE ZA PRZEWODNIKA