27-02-2017

OFFICE Z EFEKTEM WOW!

Projektując biuro, ciężko zachować równowagę pomiędzy designem, funkcjonalnością przestrzeni i komfortem jej użytkownika. Jak przełamać konwencję? Tworząc przylegającą kawiarnię, która stanowi przeciwwagę i odskocznię także dla przestrzeni biurowej. Na taki przemyślany i odważny projekt wpadli architekci z Digital Effect Design Studio. Wnętrza siedziby Geberit zmieniły się nie do poznania i mogą być doskonałą inspiracją do sesji zdjęciowej, jak również przy organizacji studia foto.

Połączenie firm Geberit i KOŁO było impulsem do stworzenia wspólnej przestrzeni ekspozycyjnej. Obecny showroom przy Postępu został znacząco rozbudowany. Architekci duży nacisk położyli na wspólne części do pracy i wypoczynku. „Obok zwykłych żaluzji zastosowaliśmy specjalnie zaprojektowane łamacze światła i przeszklone żaluzje z satynowanymi nadrukami, których zadaniem jest filtrowanie i rozbijanie wpadającego do wnętrza światła. Jednak zanim udało nam się osiągnąć w pomieszczeniu odpowiedni i ciekawy klimat, zrobiliśmy wiele prób z szablonami” – mówi architekt Sotyrys Pantopulos.


Jaki jest największy problem projektowy? Ucieczka od standardów bezpiecznego projektowania z założeniem, że projekt ma być ponadczasowy. Niezwykle istotny jest odpowiedni dobór kolorystyki, mebli i oświetlenia biura. „Przestrzeń biurową przecinają jedynie kolorowe akcenty, pasy oświetlenia, cienkie linie w wykładzinach. Postanowiliśmy odwrócić biurową percepcję, ociepliliśmy panele sufitowe materiałem, co poprawiło akustykę i dodało prywatnego charakteru. Dzięki światłu filtrowanemu przez szklane ściany z matowymi nadrukami brak jest wrażenia ciężkości” – dodaje Sotyrys Pantopulos.

Łazienki w biurach dzielą się na dwa rodzaje: wizytowe i użytkowe. Na parterze zostały zaprojektowane specjalne toalety dla gości. Charakteryzują je całe szklane przestrzenie z satynowaną matową powierzchnią, podświetlane ledami RGB, dają możliwości zmiany klimatu, kolorystyki i natężenia oświetlenia. Może to być wykorzystane np. przy różnych szkoleniach. Natomiast w łazienkach użytkowych w części biurowej zastosowano stylistykę skandynawską, głównym motywem jest wycinanka z drewna tzw. nordicwood. Tu również detale i dodatki, takie jak duńskie oświetlenie ze strefy domowej, prysznice ze szklanymi kabinami  Koło i drewniane elementy meblowe, nadają bardziej prywatny charakter.

 

.

OFFICE Z EFEKTEM WOW!

zobacz inne

  • WAKACJE W DOMU

  • PORCELANOWE PIĘKNO

  • OKO HOUSE

  • SŁOŃCE ZA PRZEWODNIKA