19-12-2016

PALAZZO RORO

Geometryczne, zwielokrotnione moduły inspirowane współczesnymi technikami 3D i złoto - tak charakterystyczne dla tradycyjnych metod zdobienia porcelany. Najnowsza kolekcja Rosenthal to połączenie ikonicznej formy serwisu TAC, powstałego pół wieku temu według projektu Waltera Gropiusa i dekoracji autorstwa młodej polskiej projektantki Eweliny Wiśniowskiej.

Wielkimi krokami zbliżają się Święta. Warto zadbać o to, by świąteczny stół wyglądał przepięknie, dlatego ważny jest odpowiedni wybór zastawy. Najnowsza propozycja firmy Rosenthal to idealne rozwiązanie. Palazzo Roro to elegancja kolekcja, która przyozdobi każdy stół i spełni wymagania nawet najbardziej wymagających osób. Jeśli nie macie natomiast jeszcze pomysłu na świąteczny prezent, zastawa będzie idealnym rozwiązaniem na podarunek dla najbliższych.

Kolekcja Palazzo Roro to nie tylko wysokiej jakości porcelana, ale również świetny design. Firma Rosenthal we współpracy z utalentowaną projektantką - Eweliną Wiśniowską (ur. 1986; studia: Royal College of Art - Londyn) stworzyła elegancki, prosty i luksusowy zestaw, który przyozdobi każdy stół w nietuzinkowy sposób. To nie tylko idealny prezent na święta, ale także propozycja dla najbardziej wymagających i ceniących piękno osób.


Na wybranych elementach serwisu pojawia się - prezentowany w uproszczony sposób - motyw świnki Roro, pupila samego Ph. Rosenthala, co wiąże się z historią jego słynnego zakładu z Gropiusem. Architekt przegrał zakład i zmuszony był przygotować projekt... modernistycznej zagrody dla świnki, co stało się inspiracją dla nazwy kolekcji. Ten zabawny epizod był źródłem materiału do pracy Wiśniowskiej, która zreinterpretowała szkice Gropiusa.
 

zobacz inne

  • WAKACJE W DOMU

  • PORCELANOWE PIĘKNO

  • OKO HOUSE

  • SŁOŃCE ZA PRZEWODNIKA