22-02-2018

FUNKCJONALNA MOC TWÓRCZA

Nowe, przewodowe i bezprzewodowe rozwiązania do systemów z wieloma aparatami, w których wykorzystywany jest model RX0. Zapewnią one twórcom więcej elastyczności, funkcjonalności i możliwości twórczych.

Ogłoszony na targach IFA 2017 aparat RX0 łączy zaawansowane możliwości rejestracji obrazu, z których znana jest seria RX firmy Sony, z wytrzymałą, wodoodporną i superminiaturową obudową, które wymiary wynoszą 59 x 40,5 x 29,8 mm (szer. x wys. x gł.), a waga tylko 110 g. Ze względu na minimalne wymiary i wszechstronność ten nowy model ma imponujący potencjał — zarówno gdy jest używany pojedynczo, jak i w połączeniu z innymi aparatami RX0, służącymi do rejestracji obrazu z różnych perspektyw. Umieszczenie obiektywu w osi korpusu ułatwia montaż w ograniczonej przestrzeni. Do rozszerzenia zakresu twórczych zastosowań przyczynia się ponadto funkcja obracania obrazu.

Miniaturowy model RX0 można połączyć z dwoma rozwiązaniami przeznaczonymi do sterowania wieloma aparatami: przewodowym, gwarantującym dokładność synchronizacji i sterowania, oraz bezprzewodowym, zapewniającym dodatkową wygodę i uniwersalność.

A to nie wszystko! Firma Sony ogłosiła nowy moduł sterujący aparatem (CCB-WD1). Jest on podłączany bezpośrednio do aparatu RX0 i umożliwia sterowanie przez łącze IP, z zainstalowanej na komputerze z przeglądarki internetowe. Przesyłanie sygnałów sterujących przez sieć IP daje możliwość niezawodnego sterowania ustawieniami aparatu z podłączonego do sieci komputera znajdującego się w dowolnym miejscu. Przewodowe podłączenie znakomicie ułatwia też obsługę i synchronizację wielu aparatów RX0 połączonych z modułami sterującymi — maksymalnie może być ich 100. Pozwala to twórcom uzyskiwać wysokiej jakości efekty filmowe „bullet time”, utrwalać prestiżowe imprezy z nietypowych perspektyw lub tworzyć wirtualną rzeczywistość.

 

Użytkownicy wielu aparatów RX0 połączonych z modułami sterującymi mogą równocześnie zmieniać ustawienia wszystkich aparatów i włączać/zatrzymywać nagrywanie. Dostępna jest też funkcja synchronizacji obrazu, która pozwala w prosty sposób synchronizować klatki filmów z poszczególnych aparatów. Eliminuje ona różnice czasowe między aparatami i wspomaga proces łączenia wielu obrazów w celu uzyskania efektów specjalnych.

System pozwala przesyłać pliki bezpośrednio do podłączonego komputera, jak również definiować i zmieniać nazwy plików w celu uniknięcia pomyłek przy pracy z wieloma aparatami. Połączyć można nawet 100 niezależnych aparatów RX0 i modułów sterujących CCB-WD1, uzyskując obraz na żywo z wielu źródeł. Moduł sterujący aparatem pozwala ponadto użytkownikowi programować ustawienia i sposoby fotografowania oraz inne parametry.

Co jeszcze? Aplikacja PlayMemories Mobile w najnowszej wersji 6.2 daje większe możliwości sterowanie wieloma sparowanymi aparatami RX0. Pozwala między innymi połączyć smartfon lub tablet przez punkt dostępowy[ix] z maksymalnie 50 aparatami RX0 i równocześnie nimi sterować. Obecną możliwość zmieniania głównych ustawień aparatu uzupełniono funkcją równoczesnego włączania i wyłączania wszystkich aparatów. Użytkownik może też niezależnie sterować samodzielnie zdefiniowanymi „grupami” aparatów i używać ich do rejestracji obrazu.

 

.

 

FUNKCJONALNA MOC TWÓRCZA

zobacz inne

  • ANIMAL EYE AF

  • SUPERTELEOBIEKTYW

  • NOWY SONY   RX0 II

  • SKRĘCIMY COŚ?