Sony RX0
12-09-2017

SONY RX0 

Można się szybko przyzwyczaić do tego słodkiego maleństwa. Słodkiego? To przecież drapieżne zwierzę z nieprzeciętnymi możliwościami.

Model RX0 (oznaczenie: DSC-RX0) łączy znakomitą jakość obrazu, będącą znakiem rozpoznawczym serii Sony RX, z zaawansowanymi możliwościami fotografowania i filmowania. A wszystko to w wytrzymałej obudowie o bardzo małych wymiarach. Już w styczniu 2018 w ofercie Sony pojawi się aparat nowego rodzaju, który daje zupełnie nowe możliwości rejestracji obrazu i pozwala korzystać z szerokiego wachlarza niedostępnych dotąd środków wyrazu.

Model RX0 został zaprojektowany, by ułatwić twórcze fotografowanie i filmowanie — bez wcześniejszych ograniczeń. Z powodzeniem może służyć zarówno do wykonywania zdjęć, jak i nagrywania filmów w każdych warunkach, jak również pracować w zestawie wielu aparatów używanym do stworzenia porywającej, ukazującej temat z różnych perspektyw serii fotografii, filmów lub ujęć do wyświetlenia w silnie zwolnionym tempie. Jego minimalne wymiary i wszechstronność ułatwiają nowatorskie podejście do wyzwań fotograficznych i filmowych — zawsze z gwarancją wysokiej jakości efektu końcowego.

Zaledwie 110 g wagi i wymiary 59 x 40,5 x 29,8 mm  jakościowo zmieniają wyobrażenia o granicach miniaturyzacji zaawansowanego aparatu kompaktowego. Model RX0 może pracować samodzielnie i rejestrować zdjęcia oraz filmy w każdych warunkach: w deszczu, pod wodą, w zapyleniu lub miejscach piaszczystych. Równie dobrze nadaje się do użytku w zestawach wielu aparatów, służących do ukazania tematu w różnych ujęciach.

Poza typowymi zastosowaniami do zdjęć „bullet time” i „time slice” aparat RX0 może pracować w systemach złożonych z wielu aparatów, zapewniających mnóstwo nowych możliwości rejestracji obrazu i przybierających najróżniejsze konfiguracje. Bezprzewodowy sterownik radiowy Sony FA-WRC1M pozwala wyzwalać nawet 15 aparatów RX0, a aplikacja PlayMemories™ Mobile umożliwia bezprzewodowe podłączenie pięciu tych urządzeń. Dzięki znakomicie zbilansowanym wymiarom i wadze aparat można mocować w trudno dostępnych miejscach, uzyskując nadzwyczajne ujęcia z nowych perspektyw.

Sony RX0
Sony RX0

Trwają też prace nad rozwiązaniem umożliwiającym podłączenie więcej niż sześciu aparatów RX0 za pośrednictwem punktu dostępowego. Zostanie ono wprowadzone w styczniu 2018 r. poprzez aktualizację wewnętrznego oprogramowania. Z myślą o użytkownikach zainteresowanych bardziej niezawodnym połączeniem przewodowym wprowadzony także zostanie moduł sterowania aparatem.

W aparacie RX0 wykorzystano cały szereg zaawansowanych rozwiązań technicznych firmy Sony. 15,3-megapikselowy[VI] przetwornik obrazu Exmor RSCMOS typu 1,0" połączono z procesorem obrazu BIONZ X® i niewymiennym, szerokokątnym obiektywem ZEISS® Tessar T* 24 mm F4, co pozwoliło uzyskać wysoką rozdzielczość i mniejszy poziom zniekształceń fotografii RAW i JPEG oraz filmów we wszystkich obsługiwanych formatach. Aparat może wykonywać zdjęcia z szybkością do 16 kl./s. Jest wyposażony w migawkę niwelującą zniekształcenia o minimalnym czasie otwarcia 1/32 000 sekundy, dzięki czemu pięknie i dokładnie odwzorowuje nawet obiekty w szybkim ruchu. Ze względu na minimalne wymiary model RX0 nie zwraca uwagi fotografowanych osób i dlatego zwiększa szanse na uzyskanie dobrych jakościowo, naturalnie wyglądających ujęć codzienności.

Do atutów modelu RX0 należy wodoodporność do głębokości 10 metrów, a po zamontowaniu w nowej obudowie MPK-HSR1 — aż do 100 metrów. Aparat jest też odporny na uderzenia — wytrzymuje upadek z wysokości do 2 metrów — i nazmiażdżenie wskutek oddziaływania sił do 200 kG / 2000 N. Połączenie tych cech nadaje mu wytrzymałość umożliwiającą pracę w warunkach wykluczających użycie zwykłego aparatu. Pozwoli to użytkownikom tworzyć materiały nie do uzyskania tradycyjnym sprzętem. Deszcz, piasek, mała ilość miejsca i zapylenie przestaną być przeszkodami.

 

SONY

 

.

SONY RX0 

Sony RX0
  • Sony RX0
  • Sony RX0
  • Sony RX0

zobacz inne

  • ANIMAL EYE AF

  • SUPERTELEOBIEKTYW

  • NOWY SONY   RX0 II

  • SKRĘCIMY COŚ?