16-05-2017

NOWE ŚWIATŁO 

Czytelny wyświetlacz, wygodna obsługa, bezprzewodowe sterowanie czy kompatybilność z innymi źródłami światła, to tylko niektóre z cech, które posiadają nowe lampy LED Fomei - zarówno te panelowe, jak i reflektory.

Lampami Fomei Led Wifi można sterować bezprzewodowo przez telefon lub tablet. Wystarczy podłączyć opcjonalny odbiornik Wifi i pobrać aplikację L-control na urządzenie mobilne z systemem Android lub iOS. Czytelna i prosta w obsłudze aplikacja posiada wiele udogodnień przyspieszających pracę w studiu fotograficznym lub na planie filmowym. Dzięki niej z jednego miejsca można sterować każdą lampą lub poszczególną grupą lamp. Zmiana temperatury barwowej lub jasności dla całej grupy lamp trwa zaledwie kilka sekund. Dodatkowo aplikacja pozwala tworzyć indywidualne ustawienia (tzw.presety), które są zachowane w pamięci urządzenia mobilnego. Dodatkowymi cechami lamp z soczewką Fresnela są wskaźnik temperatury wewnątrz urządzenia oraz możliwość zmiany średnicy plamy światła. Nie należy się również martwić przegrzaniem, gdyż na tylnym panelu lamp LED z soczewką Fresnala znajduje się wskaźnik temperatury a wewnątrz zamontowano system aktywnego chłodzenia i “ochrony przed przegrzaniem”.

Lampy panelowe są Lekkie i mobilne. Najmniejsza lampa Fomei Led Wifi-36D waży zaledwie 1,8 kg, a jej wymiary to 34x23,5x62mm. Dzięki kompaktowej budowie łatwo je przenosić i nie ma potrzeby stosowania ciężkich statywów. Sprzęt może być zasilany z sieci elektrycznej lub z akumulatora z mocowaniem Sony V-Mount co jeszcze bardziej podnosi ich mobilność. 

 

Kolejną propozycją jest Fomei Led Bar, której podstawowym zastosowaniem jest kreatywne oświetlenie planu. Zmienna temperatura barwowa światła w najpopularniejszych barwach 3200 °K / 5000 °K / 5600 °K / 8000 °K pomoże w uzyskaniu odpowiedniego klimatu. Natomiast intensywność światła zmienia się w sposób płynny 0-100% dzięki czemu użytkownik ma pełną kontrolę nad ilością światła. Dzięki możliwości połączenia kilku lamp jedna lampa Fomei może kontrolować inne połączone w grupy. Po ich połączeniu otrzymujemy większe i silniejsze źródło światła.

Fomei 23w Led Ring z kolei, to świetne rozwiązanie do portretów. Dobrze znane i chętnie wykorzystywane przez fotografujących lampy pierścieniowe zagościły również w ofercie marki. W tym wypadku źródłem światła są diody Led o różnej temperaturze barwowej, które dodatkowo zostały podzielone na cztery kwarty. Dzięki temu można nie tylko fotografować, ale również filmować.

.

 

NOWE ŚWIATŁO 

zobacz inne

  • ANIMAL EYE AF

  • SUPERTELEOBIEKTYW

  • NOWY SONY   RX0 II

  • SKRĘCIMY COŚ?