Z otwartych zbiorów Library of Congress
17-08-2017

TIFF Festival

Po raz pierwszy odbył się w 2011 roku. Powstał we Wrocławiu i od samego początku dedykowany jest fotografii. Powołany po to, by animować i nakręcać życie fotograficzne w mieście i regionie, z roku na rok nabiera siły. TIFF Festival nie oddziałuje tylko na swoje rodzinne miasto, ale wpływa także na całą Polskę, starając się jednocześnie zwiększyć zasięg wydarzenia do rangi międzynarodowej.

Festiwalowi nieustannie towarzyszy idea zgłębiania i przeżywania fotografii na nowo. Postrzegany jest  bowiem jako medium istniejące w różnorodnych kontekstach i biorące na siebie rozmaite funkcje – od działań amatorskich, przez symboliczne przekazy, aż do konceptualnych zapisów. Organizatorzy chcą widzieć fotografię nierozerwalnie związaną z całym światem sztuki i przeciwstawiać się w zamykaniu jej w obrębie sztywnych granic medium.

Fot. Krzysztof Solarewicz, Uśpiłem czarnego kota (preTIFF)
Fot. Witold Romer, dzięki uprzejmości Barbary Romer (Przywiezione)

Festiwal podzielony jest na trzy sekcje. W tym roku wystawy Programu Głównego dotyczą fotografii, które trafiły do Wrocławia po 1945 roku (Przywiezione), pomysłów, które nie zostały dotychczas zrealizowane (Zablokowane) oraz przestrzeni miejskiej rozumianej jako materiał twórczy (Rozpoznane).  Holy-Art TIFF Open+ to cztery projekty zrealizowane przez młodych twórców wybranych w drodze otwartego naboru. TIFF Działania to seria aktywności opartych na założeniu, że wyprodukowane przez organizatorów wystawy są nie tylko punktem wyjścia do szerszych rozważań, ale także zasobem, który może zostać wykorzystany przez festiwalową publiczność.

7. Międzynarodowy Festiwal Fotografii TIFF Festival // Zasoby
7-17.09 | Otwarcie Festiwalu 7.09, godz. 19:00
Ruska 46 / podwórko, Wrocław
Tiff Festival


.

TIFF Festival

Fot. Yulia Krivich, Zuchwałość i młodość (Holy-Art, Tiff Open+)
  • Modern Times rez. Charlie Chaplin - wycinek z pracy Antoniny Gugały (Zablokowane)
  • Fot. Salvi Danes (Rozpoznane)

zobacz inne

  • ZDJĘCIE NA TALERZU. KONKURS

  • NAUKA ZBLIŻEŃ

  • NATIONAL AWARDS - LAUREACI

  • 50 WPŁYWOWYCH KOBIET SUKCESU