07-02-2017

ELTON FOTO

To, że pięknie śpiewa wiedzą wszyscy. Ale czy wiedzą również, że jest pasjonatem fotografii i ma własną kolekcję? Derek Blasberg wybrał się do Wielkiej Brytanii, by spotkać się z Sir Eltonem Johnem w jego domu w Windsorze. Piosenkarz opowiedział CNN o swojej kolekcji fotografii, którą właśnie można oglądać w galerii Tate Modern w Londynie. Prywatna kolekcja Johna składa się z 8 000 zdjęć. Blasberg zapytał go o to, co pociąga go w zdjęciach z konkretnego okresu i dlaczego współczesna fotografia mody go nie inspiruje.

Sir Elton John o tym jakie fotografie kolekcjonuje:
„Mam bardzo szybkie oko. Po wejściu do galerii sztuki, rzeźby czy fotografii od razu idę w kierunku tego co mi się podoba. Tak samo jest, gdy robię zakupy, bo nie lubię za długo się kręcić po sklepach. Nie lubię też chodzić do muzeów, bo nie mogę kupić eksponatów… Wiem czego nie lubię, w ogóle nie lubię obecnej fotografii mody.”

Sir Elton John o tym jak dobiera zdjęcia do swojej kolekcji:
„Nie lubię za bardzo targów sztuki. To nie oto chodzi w sztuce. Po prostu oglądam dużo zdjęć fotoreporterskich. O dawna kolekcjonuję takie fotografie, dlatego zawsze przeglądam gazety w poszukiwaniu nowych. Staram się zbierać te zdjęcia, które moim zdaniem pokazują ważne wydarzenia z konkretnego czasu.”

Sir Elton John o sile fotografii na przykładzie „Spadającego człowieka”, zdjęcia zrobionego 11 września 2001 r.:
„To rozpaczliwy obraz. Ale w sztuce tak jest, że im tragiczniejszy temat, tym piękniejsze zdjęcie… Ekscytacja tak przerażającą sytuacją wydawała mi się nieco perwersyjna w tamtym czasie. Jednak jeśli popatrzysz na niektóre obrazy, na przykład Goi, to wiesz, że są niepokojące, ale ich piękno jest fantastyczne. Mona Lisa też jest w pewnym sensie półtragicznym portretem, ale jej piękno podziwiane jest od lat... Sztuka jest czasami przewrotna. Najbardziej makabryczne i tragiczne tematy okazują się najpiękniejszymi.”

W programie również wywiady z Kate Moss, duetem fotograficznym Mert & Marcus, Lenny’m Kravitzem i portrecistą Martinem Schoellerem

Najnowszy odcinek „CNN Style” można obejrzeć w CNN International:
W sobotę 11 lutego o 14:30 CET
W niedzielę 12 lutego o 06:30 CET
W poniedziałek 13 lutego o 05:00 CET

źródło: CNN Style


.

zobacz inne

  • ZDJĘCIE NA TALERZU. KONKURS

  • NAUKA ZBLIŻEŃ

  • NATIONAL AWARDS - LAUREACI

  • 50 WPŁYWOWYCH KOBIET SUKCESU