Fot. Karol Przybyła
21-12-2016

Świeć się!

Piękne dekoracje na ulicach miast, w naszych domach czy ogrodach nie tylko tworzą świąteczną atmosferę, ale mogą inspirować do tworzenia niezwykłych zdjęć.  Ruszyła ósma edycja akcji „Świeć się z Energą” w ramach której organizowany jest konkurs fotograficzny z tradycjami, w którym nagrodzone zostaną zdjęcia najlepiej oddające świąteczny klimat.

Konkurs kierowany jest do wszystkich - zarówno pasjonatów - amatorów fotografii, jak i profesjonalistów. W konkursie może wziąć udział każdy, kto chce pochwalić się swoimi umiejętnościami. Liczy się pomysł i ciekawy kadr, w którym jury konkursu dostrzeże magię Świąt. Do zdobycia jest ponad 100 nagród, o łącznej wartości 50 000 zł!

W tym roku po raz kolejny przewodniczącą jury konkursu została Lidia Popiel, która będzie oceniać prace uczestników. Dla tych, którzy stawiają pierwsze kroki w świecie fotografii jurorka przygotowała videoporadniki, podpowiadające, jak wykonać dobre technicznie i nieszablonowe zdjęcia. Można je obejrzeć na SwiecSie.pl.

- Bożonarodzeniowe fotografie to często najcenniejsze pamiątki w rodzinnych albumach. Święta to także czas, kiedy miasta ubierają się w roziskrzone światłami iluminacje. Dlatego warto wykorzystać ten magiczny czas i uwiecznić go na zdjęciach. Poprzez konkurs "Świeć się z Energą" zachęcamy wszystkich, by puścili wodze fantazji, chwycili swoje aparaty fotograficzne oraz smartphony i robili zdjęcia, zarówno w domowym zaciszu, jak i podczas zimowych spacerów ulicami miasta. Ważny jest uchwycony nastrój świątecznej atmosfery. Czekamy z niecierpliwością na wszystkie zdjęcia i liczymy, że zaskoczą nas swoją kreatywnością - mówi Lidia Popiel, fotografka, wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej. - Zachęcamy do robienia zdjęć, dzielenia się nimi, oznaczania #SwiecSie na Instagramie i oczywiście zgłaszania do naszego konkursu – dodaje Lidia Popiel.


 

Fot. Vira Kosina Polańska
Polczyn Zdrój

Każdy uczestnik może zgłosić na stronie SwiecSie.pl w ramach konkursu fotograficznego łącznie osiem zdjęć o świątecznej tematyce, w czterech kategoriach do wyboru: Mój Dom, Moja iluminacja, Moje miasto i Moi Bliscy.

Konkurs podzielony jest na dwa etapy: regionalny i ogólnopolski. Zgłoszone prace będą oceniać Internauci oddając na nie swoje głosy, a także jury, pod przewodnictwem Lidii Popiel. W etapie regionalnym nagrody zostaną przyznane autorom zdjęć, które zajmą trzy pierwsze miejsca w głosowaniu w danym województwie.  Zwycięzca otrzyma aparat fotograficzny ufundowany przez Grupę Energa, a pozostali laureaci powerbanki. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikują się wszystkie zdjęcia z etapu regionalnego oraz wybrane przez jury dodatkowe 10 zdjęć z każdej kategorii. Łącznie w finale o nagrody powalczą autorzy 88 zdjęć. Prace oceniać będzie nie tylko jury, ale również publiczność. Nagrodą główną w konkursie są warsztaty fotograficzne z Lidią Popiel! Nagrody rzeczowe to aparat Olympus, iPad air oraz bony na zakupy w sklep.energa.pl.

Konkurs fotograficzny będzie rozgrywał się również na portalach społecznościowych. Wśród zdjęć zamieszczonych z oznaczeniem #SWIECSIE jury wybierze 3 najlepsze prace i nagrodzi smartphonem, a pozostałych laureatów bonami zakupowymi!

Więcej informacji na stronie konkursu SwiecSie.pl oraz na Facebook.com/SwiecSie.


 

Świeć się!

Fot. Tadeusz Pozniak
  • Fot. Sonia Kluga
  • Gdańsk
  • Częstochowa

zobacz inne

  • ZDJĘCIE NA TALERZU. KONKURS

  • NAUKA ZBLIŻEŃ

  • NATIONAL AWARDS - LAUREACI

  • 50 WPŁYWOWYCH KOBIET SUKCESU