Fot. Katarzyna Paskuda
08-12-2016

Inauguracja Szlachetnej Kobiety 2017 

W warszawskim Endorfina Foksal odbyła się prezentacja Kalendarza Szlachetna Kobieta 2017 autorstwa Katarzyny Paskudy. Na przyjęciu inauguracyjnym pojawiły się bohaterki kalendarza  Jolanta Borowiec, Renata Dancewicz, Aleksandra Kisio, Magdalena Ogórek, Teresa Rosati, Irena Walecka i Monika Zamachowska. Swoją obecnością imprezę uświetniły też  gwiazdy m.in.  Paulina Drażba, Agnieszka Jastrzębska, Magdalena Modra, Agnieszka Mrozińska, Joanna Opozda, Karolina Pilarczyk, Lidia Popiel, Anna Powierza, Maria Rotkiel, Mateusz Banasiuk, czy Norbi. Uroczyste wydarzenie poprowadziła prezenterka Dorota Michałowska, a atrakcją gali był występ legendarnego zespołu Papa D. z Liderem Pawłem Stasiakiem na czele.

Szlachetna Kobieta 2017 to już druga edycja tego wyjątkowego kalendarza  pełnego zmysłowych zdjęć ikon polskiej sceny artystycznej, biznesu, polityki, mediów.

Sesja trwała trzy dni i odbyła się w warszawskim hotelu Bellotto. Podczas realizacji kalendarza Kasia Paskuda przeprowadziła również zarejestrowane kamerą wywiady z każdą z uczestniczek oraz przygotowała film z backstage’u sesji zdjęciowej. O stylizację bohaterek zadbała jedna z uczestniczek - Teresa Rosati. Klimatyczną scenografię wykonała ceniona architekt Edyta Skłodowska-Bulge. Makijaże powstały we współpracy z firmą INGLOT, fryzury wykonał Sławek Oborski, biżuterię zapewniła marka PIERRE LANG a obuwie 3i. Kondycją skóry przed sesją zaopiekowały się firma BTL Polska oraz Noble Health, a piękną porcelanę do zdjęć dostarczył Rosenthal.


Fot. Katarzyna Paskuda
Fot. Katarzyna Paskuda

Ideą przedsięwzięcia jest wsparcie rozpoznania i leczenia chorób kobiecych.  Niestety, aż ok. 60 proc. przypadków raka szyjki macicy rozpoznaje się w Polsce zbyt późno. To dlatego zyski ze sprzedaży kalendarzy zostaną przekazane na rzecz Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości. Autorka tak mówi o kalendarzu - Zależy mi na pokazaniu kobiety silnej, dbającej o siebie, dbającej o swoje zdrowie. Swoją pracą zwracam się do kobiet z apelem, aby wykonywały badania profilaktyczne. Moim celem jest szerzenie świadomości na temat raka. Piękno i szlachetność kryje się w każdej z kobiet, nie można pozwolić, aby nadmiar obowiązków przyczynił się do zapominania o samych sobie i zaniechania badań profilaktycznych. Tą inicjatywą chciałabym mobilizować kobiety do wykonywania badań, aby zapobiec poważnym konsekwencjom.

Katarzyna Paskuda, autorka kalendarza, zawodowo związana jest ze światem sztuki i show biznesu. Fotograf, aktorka, redaktor naczelna Gentlemana, redaktor prowadząca magazynu Photo Culture. Jej zdjęcia były wystawiane m.in: podczas tegorocznych międzynarodowych targach sztuki IAF Warsaw 2016, w tym roku również jej zdjęcia były pokazywane w wyjątkowej scenerii molo w Juracie.

Kalendarz można kupić na stronie http://www.photoculture.pl/sklep oraz w sieci sklepów Boutique Bielizny w Warszawie. Zyski ze sprzedaży kalendarza zostaną przekazane na rzecz Ogólnopolskiej Organizacji Kwiat Kobiecości.


 

.

Inauguracja Szlachetnej Kobiety 2017 

Okładka kalendarza "Szlachetna kobieta"
 • Fot. Piotr Andrzejczak
 • Fot. Piotr Andrzejczak
 • Fot. Piotr Andrzejczak
 • Fot. Piotr Andrzejczak
 • Fot. Piotr Andrzejczak
 • Fot. Piotr Andrzejczak
 • Fot. Piotr Andrzejczak
 • Fot. Piotr Andrzejczak
 • Fot. Piotr Andrzejczak

zobacz inne

 • ZDJĘCIE NA TALERZU. KONKURS

 • NAUKA ZBLIŻEŃ

 • NATIONAL AWARDS - LAUREACI

 • 50 WPŁYWOWYCH KOBIET SUKCESU