Skok o klasę wyżej

Żyjemy w ciągłym biegu, cenimy sobie dobre, szybkie rozwiązania. Leiką S pracuje się jak lustrzanką małoobrazkową. Prawie 40 mln pikseli, szybkość pracy w trybie seryjnym, czuła matryca i wygodne parametry półautomatyczne w ergonomicznym korpusie.

Kluczowe innowacje Leiki S (typ 007) to nowa matryca CMOS oraz procesor obrazu Maestro II. Dzięki nim możliwe było znaczne zwiększenie szybkości oraz wszechstronności, osiągając przy tym poziom, o którym w średnim formacie nigdy wcześniej nie słyszano – 3,5 klatki na sekundę, wideo full HD na matrycy średnioformatowej, a także z rozdzielczością 4K, szybki tryb Live View oraz wyjątkowa jakość obrazowania na wszystkich ustawieniach ISO. 

Bufor 2 GB zapewnia płynną pracę przy rejestracji w trybie zdjęć seryjnych, a pomimo 2-krotnego zwiększenia jego szybkości nowa migawka gwarantuje zwiększoną żywotność do przynajmniej 150 000 cykli. 

Aparat posiada zintegrowany moduł GPS zdolny rejestrować położenie geograficzne aparatu w danych EXIF, może też automatycznie ustawić czas lokalny. Dodatkowe oprogramowanie, na przykład Adobe Photoshop Lightroom® (dostarczane z aparatem), potrafi na podstawie współrzędnych wyświetlić dokładną lokalizację każdego zdjęcia na mapie i zarejestrować jego nazwę.

Nowa dwuosiowa poziomica precyzyjnie pokazuje w wizjerze poziomą i pionową orientację aparatu. Natomiast w połączeniu z aplikacją na smartfony i tablety zintegrowany moduł WLAN pozwala na zdalne sterowanie aparatem, podgląd kadru i zdalną ocenę wykonanych zdjęć.

Aparat i obiektywy S są bardzo solidnie zbudowane i zabezpieczone przed wpływem warunków środowiska, takich jak kurz czy deszcz. System posiada unikalny koncept podwójnej migawki, oferujący fotografowi wybór pomiędzy szybką migawką z prędkością do 1/4000 sekundy lub sterowaną elektronicznie migawką centralną umożliwiającą synchronizację z błyskiem do 1/1000 sekundy. Obecnie, system S składa się z 10 obiektywów, z których 6 jest dostępnych również z centralną migawką. Portfolio to pokrywa wszystkie najważniejsze długości ogniskowych oraz jeden obiektyw tilt-shift. Ten szeroki park szkieł łatwo  rozbudować o ofertę innych producentów, co jest jego dodatkową zaletą

Wspaniała jakość obrazowania przy pełnej mobilności, także w trudnych warunkach, ten wyjątkowy sprzęt dostępny jest w salonach Leica  w cenie 66 000 złotych netto.

Skok o klasę wyżej

zobacz inne

  • ANIMAL EYE AF

  • SUPERTELEOBIEKTYW

  • NOWY SONY   RX0 II

  • SKRĘCIMY COŚ?